Hiába kért bocsánatot Várhelyi Olivér, az EP vizsgálja a hülyézést
A magyar bővítésügyi biztos azt állítja, szavait félreértették.
A magyar bővítésügyi biztos azt állítja, szavait félreértették.
Az Európai Parlament nagy többséggel elfogadott egy állásfoglalást, amelyben a képviselők azt követelik az EU-tól, hogy ratifikálja a nemi alapú erőszakkal szembeni Isztambuli Egyezményt. A Fidesz szerint az egyezmény a genderideológia erőltetése.
A vita hátterében egy költözés áll.
Az ENSZ-ben kellett volna hozzájárulni a kannabisz orvosi felhasználásához – a magyar kormány ezt fúrta meg.
Az uniós bővítési biztos arra hivatkozott, hogy kijelentése egy másik beszélgetésnek volt a része, és nem az EP-képviselőket nevezte hülyének.
Várhelyi Olivért az elmúlt időszakban sok bírálat érte, vizsgálatot is követeltek ellene, most az Európai Parlamentben faggatták. A magyar biztoson azonban láthatóan nem sikerült fogást találni.
A jogállamiság feltétlen tiszteletben tartására és Oroszország által elkövetett háborús bűncselekmények megbüntetésére szólított fel az Európai Parlamentben Egils Levits, Lettország elnöke.
A Bizottság elnöke a Pfizer vezérigazgatójával, Albert Bourla-val SMS-ezett hónapokon át, mielőtt az Európai Unió megkötötte volna a vállalattal a vakcinavásárlási ügyletét.
Európai kampányt indított a Forbidden Colours nevű LMBTQI jogvédő civil szervezet. Arra kérik az uniós tagállamokat, hogy csatlakozzanak az Európai Bizottság Magyarországgal szembeni peréhez, amelyet a gyermekvédelmi törvény módosításai miatt indítottak.
Az Európai Bizottság közzétette téli gazdasági előrejelzését. A legutóbbi, őszi prognózishoz képest kedvezőbbek az európai adatok.
2024-ben ismét európai parlamenti választásokat tartanak, azonban Magyarországon most először, a kormány összevonja ezeket az önkormányzati választásokkal. A változások előtt megnéztük, hogy eddig mennyien, és mely településeken mentek el leginkább a magyarok szavazni, és hol mutattak a választók kevesebb érdeklődést az Európai Parlament jövője iránt.
A közös vállalkozás platformot nyújt majd a szóban forgó márkáknak és kiadóházaknak digitális marketing- és hirdetési tevékenységeik támogatására Franciaországban, Németországban, Olaszországban, Spanyolországban és az Egyesült Királyságban.
Pénteken éjjeli két óra körül ért véget az uniós állam- és kormányfők rendkívüli brüsszeli csúcstalálkozója, amely csütörtökön reggel kezdődött.
A miniszterelnök videóban számolt be brüsszeli napjáról és közben kijelentette azt is, hogy Magyarország történetének legnagyobb humanitárius segítségét nyújtották Ukrajnának az elmúlt év folyamán.
Nem négyszemközt beszéltek Brüsszelben, az uniós csúcs helyszínén.
Az ukrán elnök bizakodó országa uniós tagsága kapcsán, európai partnereit azonban arra kérte, a várható orosz invázió előtt biztosítsanak számukra harci repülőket is.
A migráció és az európai gazdaság védelme biztosan fontos kérdések lesznek az Európai Tanács ülésén, de az Ukrajnának nyújtott fegyveres segítség ügyében egyelőre nagy a titkolózás. Orbán Viktor úgy ment be az ülésre, hogy újságírói kérdésekre nem válaszolt.
Az Európai Parlamentben elmondott beszédében az ukrán elnök köszönetet mondott a támogatásért, és jelezte, csak úgy tudja megvédeni az európai értékeket Ukrajna, ha győzelmet arat.
Minden bizonnyal Volodimir Zelenszkij beszéde lesz a legfontosabb téma az uniós állam- és kormányfők csütörtöki brüsszeli csúcstalálkozóján, noha hivatalosan még meg sem erősítették, hogy az ukrán elnöke a belga fővárosba fog érkezni. Mindenesetre, ha így lesz, akkor Orbán Viktor végre kezet rázhat Zelenszkijjel.
Csökkenti a balesetek számát, biztonságosabbá teszi a közlekedést, az embereket átszoktatja a tömegközlekedésre és a kerékpárra, így javítja a levegő minőségét, és csökkenti a zajterhelést. A 30 kilométer/órás felső sebességhatár bevezetése eddig még minden érintett városban bejött. Az EUrologus európai körképe.